今天是阳历 2020 年 04 月 07 日 星期二 农历 3月 15日

 

13位获颁美中校友会杰出表现奖(Anugerah Alumni)
04 Nov 2008 School Admin - SMJK CHUNG HUA MIRI Filed Under 文件存於 13位, 获颁, 美中, 校友, , 杰出, 表现, , Anugerah, Alumni, SMK, Chung Hua Miri

 

Prize presented in morning (早上颁奖)

13位获颁美中校友会杰出表现奖(Anugerah Alumni)

Charlene Ting Fong Tsing  陈凤欣

5A

Tan Yin MayRebecca

陈音媚

5B

Voon Jia Hui

温嘉慧

5C

Tony Chua Shui Wei

蔡欣玮

5C

Wong Shu Ling

黄淑玲

5C

 

Noel Lo Chien Yek

罗建业

5A

Kho Tad Jiunn

许达峻

5B

Yong Hui Lie

杨惠丽

5J

Lim Yun Hui

林韵慧

5A

 

Goh Choon Yen

吴春燕

5K

Chua Wei Hui

蔡维绘

5D

Wee Sze Hui

黄思惠

5C

Leong Jeen Yan

梁振扬

5D

 

Principal's Award (校长杯优异表现奖)

Academic (校长杯学术优异表现奖

Prize presented in morning (早上颁奖)

Lim Jhin Jieh

林晶洁5B

Patrick Chin Jun Hua

 陈俊华U6A

 

Prize presented in afternoon (下午颁奖)

 

Service (校长杯服务优异表现奖

Sim Tze Chiau

沈资乔

5C

Lai Ai Kee

赖艾琪

 U6B

Siti Nor khuzaimah binti Amit

茜蒂

5 A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sports (校长杯运动优异表现奖 

Gerald Agan Ganang

柯阿甘

5L

Ngu Mee Zing

吴美晶

4A1

 

 

                        

 

 

 

 

 Leadership(校长杯领导优异表现奖

Rex Lo Lun Kai

罗仑凯

5B

         


   
Prize presented in morning (早上颁奖)

 

Presiden Award (model student)美中董事部会长杯卓越成就奖)/ (2008模范生)

Wee Yang Tze

黄阳子

U6B

 

 

 

 

All students that received Anugerah Alumni accompany by teachers and parent. 全体13位获颁美中校友会杰出表现奖的美中生与教师和家长合摄。

 

Model student Wee Yang Tze receive Presiden Award from Mr. Chai Min Kian, Vice Chairman School Board SMK Chung Hua Miri, glory shared by her parents. 2008年美中模范生黄阳子从美中副董事长蔡明建先生手中领取美中董事部会长杯卓越成就奖。

 

 

 

Wee Yang Tze share the glory with parent after received Presiden Award. 2008年美中模范生黄阳子与父母分享荣获美中董事部会长杯卓越成就奖的荣耀。

 

Alumni Award

1.   Charlene Tiong Fong Tsing 5A
 -Kuiz Utamakan Kesihatan Bahagian Miri (Johan)
 -Pertandingan Drama Bahasa Inggeris (Sarawak) (Naib Johan)
 -Kuiz Utamakan Kesihatan Peringkat Negeri Sarawak (Naaib Johan)
 -2008 International Competition & Assessment for School (ICAS)-E (Tempat Kedua)
 -Kelab Kewartawanan (AJK)
 -Kelab Majalah Sekolah (Naib Pengerusi)
 -Persatuan Pengawas Sekolah (Naib Pengerusi)
 -Persatuan Bahasa Inggeris (Pengerusi)
 -Kelab Leo (AJK)
 -Kelab Cina (AJK)

2.    Tan Yin Mei, Rebecca  5B
 -2008 International Competition & Assessment for School (ICAS) - E (Silver)
 -Persatuan Pengawas Sekolah  (Ketua Kumpulan)
 
3.    Voon Jia Hui 5C
 -Persatuan Pengawas Sekolah (Penolong Ketua Kumpulan)
 -Persatuan Kemahiran Hidup (Ahli Aktif)
 
4.    Tony Chua Shui Wei 5C
 -Persatuan Pengawas Sekolah (Penolong Ketua Kumpulan)
 
5.    Noel Lo Chien Yek  5A
        -Pertandingan Koir antara Sekolah Menengah Bahagian Miri (Johan)
        -2008 International Competition & Assessment for School (ICAS)-E (Tempat Kedua)
        -Pertandingan  Koir antara Sekolah Menengah Sarawak (Tempat Ketiga)
        -Kelab Majalah Sekolah (Naib Pengerusi)
        -ISCF (Interschool Christian Fellowship) (Pengerusi)
        -Kelab Koir (Ketua Kumpulan Bass)
        -Persatuan Pengawas Sekolah (Penolong Ketua Kumpulan)
 
6.    Kho Tad Jiunn  5B
 -Pertandingan Pancaragam peringkat Negeri Sarawak (Naib Johan)
 -Miri International Jazz Festival (Participant)
 -Pasukan Tarian Singa (Timbalan Pengerusi)
 -Persatuan Pengawas Sekolah (Penolong Ketua Pengawas)
 
7.   Yong Hui Lie 5J
 -Annual Parade BSMM Miri Branch (Gold Medalist) - (Pemimpin Belia Terbaik Sijil Terpuji)
    
8.   Lim Yun Hui 5A
        -Persatuan Pengawas Sekolah  (Ketua Kumpulan)
 
9.   Goh Choon Yen 5K
        -Pertandingan Deklamasi Sajak Bahasa Cina Sekolah Menengah Miri (Peserta)
        -Jamuan Makan Malam Sempena Pembukaan Tahun Perundangan SARA (Peserta)
        -Malam Sanjungan Budi Sempena Persidangan Pengurusan Pendidikan (Peserta)
        -SHELL Malaysia Exploriation & Production Chinese New Year Open (Peserta)
        -Persatuan Pengawas Sekolah (Ketua Kumpulan)
10.  Chua Wei Hui 5D
 -Pasukan Tarian Singa (Timbalan Pengerusi)
 -Persatuan Pengawas Sekolah (Ketua Kumpulan)
 
11.  Wee Sze Hui 5C
 -Persatuan Pengawas Sekolah (Ketua Kumpulan)
 -Pasukan Tarian Singa (Bendahari)
 -Persatuan Bahasa Cina (AJK)
 
12.  Leong Jeen Yang 5D
 -Persatuan Pengawas Sekolah (Penolong Ketua Kumpulan)
 -Persatuan Bahasa Cina (AJK)
 -Persatuan Bulan Sabit Merah Malaysia (Ajk)
 -Pertandingan Bola Keranjang 18 tahun Ke-bawah MSS Sarawak 2008 (Peserta)
 
13.  Wong Shu Ling 5C
        -Persatuan Bulan Sabit Malaysia-Pengerusi
        -Persatuan Pengawas Sekolah-Penolong Ketua Pengawas
 
Principal's Award

Academic

1.   Lim Jhin Jieh 5B
 -Pertandingan Pancaragam Peringkat Negeri   Sarawak (Naib Johan)
 -Miri International Jazz Festival 2008 (Peserta)
 
2.   Patrick Chin Jun Hua U6A
 -2008 International Competition & Assessment for School (ICAS) - S (Johan)
 -2008 International Competition & Assessment for School (ICAS) - E (Naib Johan)
 -New South Wales International Mathematics Competition (Tempat Keempat)
 -Pertandingan Kuiz Budaya Bahasa Cina Antarabangsa (Peserta)            
 
Service

1.   Sim Tze Chiau 5B
 -Pasukan OkEstera Cina - AJK
 -Pasukan Tarian Singa - Timbalan Pengerusi
 -Persatuan Pengawas Sekolah - Penolong Ketua Pengawas , Setiausaha
 
2.   Lai Ai Kee U6B
 -Kelab Kewartawanan - Naib Pengerusi
 -Kelab Majalah - Setiausaha
 -Persatuan Pelajar Tingkatan 6 - AJK
 -Persatuan Pengawas Sekolah - Ketua Pengawas Pelajar
 
3.   Siti Nor Khuzaimah binti Amit 5A
 -Pertandingan Koir antara Sekolah Menengah Bahagian Miri (Johan)
 -Pertandinagn Koir antara Sekolah Menengah Sarawak (Tempat Ketiga)
 -Kelab Koir - Setiausaha
 -Persatuan Bulan Sabit Merah Malaysia - Setiausaha
 -Persatuan Pengawas Sekolah - Ketua Pengawas Perempuan
 
 
Sports

1.   Gerald Agan Ganang 5L
 -Sukan SEA Junior Meet Thailand-Javelin  (Johan, Rekod Kejohanan)
 
2.   Ngu Mee Zing 4A1
 -Sukan SEA Junior Meet Thailand-Javelin(Gangsa)
 
Leadership

1.   Rex Lo Lun Kai 5B
 -Pertandingan Pancaragam Peringkat Negeri Sarawak (Naib Johan)
 -New South Wales International Mathematics Competition (Tempat Kelima)
 -Miri International Jazz Festival 2008 (Peserta)
 -Pasukan Tarian Singa - AJK
 -Persatuan Pengawas Sekolah - Ketua Pengawas Lelaki
 
Presiden Award

1.   Wee Yang Tze U6B
 -Kelab Majalah Sekolah - Naib Pengerusi
 -Persatuan Pengawas Sekolah - Ketua Pengawas
 -Kelab Kewartawanan - Pengerusi

 

      School Name 学校名称
      Online Resource Information 线上资源资讯
      News & Events 学校新闻
      Events Calendar 每日事件
    0 Chinese Reading Guide 华文导读

    For all queries and support, please contact:
    如果有任何疑问和支援需要,请联络﹕

    SMJK Support Team 华中网支援团队
    Phone 电话 : +6084 333366
    Fax 传真 : +6084 314555
    or 或者
    Email 电子邮件: