今天是阳历 2019 年 09 月 15 日 星期日 农历 8月 17日

 

PENYAMPAIAN HADIAH PERTANDINGAN BAHASA 颁发语文比赛奖 [30.04.2019]
30 Apr 2019 School Admin - SMJK CHUNG HWA (SABAH, TENOM)  - From 从 : SMJK CHUNG HWA TENOM 丹南中华国民型华文中学

 

1. Pertandingan Sahibba Peringkat Daerah Tenom 丹南县国语拼字比赛

Tarikh Pertandingan

30 April 2019

Tempat

SMJK Chung Hwa Tenom

Guru Penyelaras

Pn. Siti Noor Aini Binti Alias

Pencapaian

Johan 冠军

Nur Hanis Haniyyah Binti Johan


2. Pertandingan Bahas ala Parlimen Bahasa Cina Peringkat Negeri Sabah 沙巴州华中杯国会式辩论比赛

Tarikh Pertandingan

17 April 2019

Tempat

SMJK Ken Hwa Keningau

Peserta

Ng Yee Jeit

Evelyn Lim Jia Xuan

Lim Jia Yee

Carol Ho Kai Nouk

Guru Pengiring

Pn Helen Yong Yen Khun

Pencapaian

Pembahas Terbaik 最佳辩论员: Ng Yee Jeit

 

Johan 冠军

* Akan mewakili Sabah ke Peringkat Kebangsaan di Kajang, Selangor


3.Pertandingan Forum Remaja Peringkat Daerah Tenom 青少年论坛比赛

Tarikh Pertandingan

10 April 2019

Tempat

SMK Tenom

Peserta

Clarissa Lyn Apiang

Lee Ka Yen

Alvina Vanessa

Nurul Ain Nisa

Guru Pengiring

Pn. Nor Asmah Binti Sahimin

Pencapaian

Tempat Ketiga 获得季军

4. Pertandingan Bahas ala Parlimen Bahasa Melayu Peringkat Daerah Tenom 国语国会式辩论比赛

Tarikh Pertandingan

03 April 2019

Tempat

SMK Entabuan

Peserta

Nur Fathiah Ayuni Binti Abdul Razak

Lee Ka Yen

Joel Aswald David

Kennewell Yap

Ian Isaac Alex

Guru Pengiring

Cik Syazwani Binti Suhaidi

Pencapaian

Tempat Ketiga 获得季军

5. Tan Sri Datuk Seri Panglima Dr Abdul Rahman Arshad Challenge Trophy English Language Debate Competition [Tenom District Level] 英语国会式辩论比赛

Tarikh Pertandingan

02 April 2019

Tempat

SMJK Chung Hwa Tenom

Peserta

Aaron Chang Wai Ming

Domelnico Dominic

Howard Fong Jun Sheng

Britney Amber Benedict

Marchella Umirah Binti Misman

Guru Pembimbing

En. Kelvin Ng dan Cik Anuthra Sirisena

Bekas Pelajar yang membantu

Cik Rita Doreen Kok

Cik Brenda Lai

Cik Genevieve David

En Myvan Alister

Pencapaian

Tempat Pertama 获得冠军

 

6.  Scrabble Competition [Tenom District Level] 英语拼字游戏比赛

Tarikh Pertandingan

02 April 2019

Tempat

SMK Chinta Mata

Peserta

Ashley Chong Yaw Cheng

Owen Yong Yao Zhong

Guru Pengiring

Pn. Molley Wong

Pencapaian

Tempat Kedua 获得亚军

 


7.  Pesta Pantun Peringkat Daerah Tenom 马来语诵诗比赛

Tarikh Pertandingan

14 Mac 2019

Tempat

SMK Tenom

Peserta

Mark Alexander Stephen

Nazatul Syeren Binti Arman

Joy Abigael Japery

Eleanny Clare Robert

Nur Fatihah Binti Lasudi

Siti Nurfadzriza Ildziana Binti Fadzian

Guru Pengiring

Pn. Siti Faridah Binti Lawadin

Pencapaian

Tempat Pertama 获得冠军

* Akan mewakili Tenom ke Peringkat Negeri di Tawau  将代表丹南区到斗湖参加州级比赛

8.  Pertandingan Kaligrafi Bahasa Cina Sekolah-sekolah Menengah Conforming Malaysia Peringkat Kebangsaan 2019 2019年全国中学生华文中堂书法比赛

Tarikh Pertandingan

22 Februari 2019

Tempat

SMJK Chung Hwa Tenom

(Serentak seluruh Sabah) 全州同步进行

Peserta

Carol Ho Kai Nouk

Guru Pembimbing

Pn. Tan Ley Bee & En. Kelvin Ng

Pencapaian

10 Terbaik

 

  1. Pertandingan Forum Remaja Peringkat Daerah Tenom 青少年论坛比赛



      School Name 学校名称
      Online Resource Information 线上资源资讯
      News & Events 学校新闻
      Events Calendar 每日事件
    0 Chinese Reading Guide 华文导读

    For all queries and support, please contact:
    如果有任何疑问和支援需要,请联络﹕

    SMJK Support Team 华中网支援团队
    Phone 电话 : +6084 333366
    Fax 传真 : +6084 314555
    or 或者
    Email 电子邮件: